Drama koja se pokrenula Microsoftovom akvizicijom Activision Blizzard Kinga polako se približava svom kraju. Nakon sudskog procesa u kojem je američko regulatorno tijelo FTC (Federal Trade Commision) pokušalo dokazati da je akvizicija nije u interesu američkih potrošača, sutkinja Jacqueline Scott Corles presudila je u korist Microsofta. 

Odluka je to koja zapravo ne bi trebala začuditi nikoga, a sutkinja Corles objasnila je da iz svega prezentiranog tijekom sudskog procesa ne vidi kako bi Microsoftova akvizicija smanjila konkurentnost na tržištu s obzirom da se tehnološki gignat obavezao zadržati Call of Duty na PlayStationu idućih 10 godina te proširiti spomenutu franšizu i na Nintendo Switch (i buduće Nintendove konzole). Širenje ponude cloud servisa je također spomenuto kao dokaz Microsoftove spremnosti da pruži svoju uslugu što većem broju potrošača. 

Odluku suda komentirali su Phil Spencer, šef Xboxa i Lulu Cheng Meservey, CCO i EVP Corporate Affairsa Activision Blizzarda. Cheng je odlučila, valjda po posljednji put, ispaliti još koji hitac prema Sonyju i PlayStationu rekavši kako je sud odbio ideološki nastrojeni pokušaj zaustavljanja akvizicije koja ide samo u korist igračima i potiče konkurentnost, a ne zaštitu tržišnog lidera – aludirajući na Sony.

Nama kojima okrupnjavanje industrije i prvi koraci prema tržišnom monopolu ostavljaju loš okus u ustima, također je zanimljivo što se jedna od najbogatijih i najutjecajnijih korporacija na svijetu voli predstavljati kao underdog iako su i sami priznali da mogu jednostavno pokupovati sve i jednostavno čekati. Ali hej, to je jednostavno realnost ove kasne faze kapitalizma u kojoj nam se korporacije predstavljaju kao najbolji prijatelj u čiju se obranu mobilizira hrpetina internetskih vojnika dok si njihovi izvršni direktori isplaćuju bonuse od 150 milijuna dolara i pokušavaju spriječiti svaki oblik sindikaliziranja. 

Sve što preostaje da se ostvari stoljetni san Nintendo fanova o povratku Call of Dutyja na njihovu platformu su regulatorna tijela u Ujedinjenom Kraljevstvu. No, nakon što su SAD, EU i Japan već odobrili najveću akviziciju u povijesti gaming industrije, nekako sumnjamo da će se na Otoku stvari odviti drugačije.