Već sami pogled na noseći art igre otkriva puno, pogotovo nama koji imamo nešto više godina (ne samo u igranju) jer nas vraća u vrijeme kad smo se igrali ne samo doma s kućnim računalima (tako smo ih zvali, konzole su bile rijetke) nego i u klubovima koji su cijenili kulturu igraćih automata. Miris po cigaretama dao je lako naslutiti gdje smo kao klinci provodili vrijeme nakon škole. Opcije su bile igraći automati, nešto manje fliperi i začudo najmanje bilijar.

Karate Survivor očigledno lupa na neke od tih emocija, svakako iz tog vremena. Igrivost se bazira na brzu akciju i borbu iz blizine te je inspiriran akcijskim filmovima iz 80-ih. E sad, moderno vrijeme i tehnologije omogućavaju neke novosti za razliku od tog vremena – primjerice veći broj protivnika na ekranu a svakako i značajno veću razinu destrukcije okoline i, važnije, korištenja okoline kao elementa igrivosti. Naime u Karate Survivoru nije važno samo postati majstor borilačkih vještina, nego i koristiti svoje šake, noge ali i okolinu kako bismo se borili protiv nemilosrdnih nasilnika. Drugim riječima potrebno je otkriti razorne kombinacije, usavršite svoje borbene vještine i pri tome ne zaboraviti kako je naše okruženje i naš arsenal. I to značajan.

Bilo da se radi o plastičnoj figurici flaminga, metle s mokrom krpom ili aparata za kavu, u Karate Survivoru moguće je sve to iskoristiti kao oružje protiv protivnika. Zapravo je manipulacija okolinom ključ za preživljavanje napada hordi nasilnika. Uz to igra nudi stotine različitih napada te mogućnost spajanja do šest poteza u jedinstvene comboe koji bi uz korištenje okoline trebali pružiti pravo iskustvo improvizirane borbe.

Naravno, očekuju se i borbe s bossovima na svakoj novoj lokaciji za koje će trebati iskustvo ali i nove permanentne sposobnosti i tehnike koje skupljamo svakim novim prelazom igre.

Karate Survivor očekuje se ove godine, a od sada ga je moguće staviti na wishlistu na Steamu.